Розділення Нафтогазу

Розділення Нафтогазу Фото: kvedomosti.com

За словами Андрія Коболєва, Україна наближається до завершення процедури анбандлінгу, тобто відокремлення ГТС з управління Нафтогазу, повідомляє "Громадське". Об этом сообщает chasipodii.in.ua со ссылкой на СМИ.

Ця процедура — умова запровадження в Україні європейських правил на газовому ринку та необхідна умова для того, аби підписати контракт на транзит газу з Росією за європейськими правилами.

Анбандлінг — вимога ЄС у межах Третього енергетичного пакету, яка передбачає, що одна і та сама компанія не може одночасно видобувати, транспортувати і продавати газ.

"Те, в що багато хто не вірив, відбудеться і відбудеться вчасно. З початку січня новий оператор ГТС України розпочне повноцінну та незалежну роботу", — додав Коболєв.

В межах процедури анбандлінгу Оператора ГТС планують підпорядкувати Міністерству фінансів України.

2 жовтня 2019 року президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова підписати новий контракт на транзит газу з Україною за європейськими правилами у разі, якщо Україна встигне провести анбандлінг Нафтогазу до кінця 2019 року.

18 вересня стало відомо, що уряд затвердив нову модель анбандлінгу Нафтогазу.

Розділення Нафтогазу на 2 компанії та виділення оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу необхідне для виконання Україною своїх зобов’язань в межах виконання рішення Стокгольмського арбітражу та Третьої енергетичної директиви ЄС.

19 вересня 2019 року у Брюсселі відбувся черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. Переговори відбулися за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

За підсумками переговорів Росія вперше погодилася на укладання угоди про транзит за європейськими правилами. Переговори домовилися продовжити у жовтні 2019 року. Українська сторона на переговорах передала примірники угоди на транзит Газпрому.

Нагадаємо, що Нафтогаз підтвердив номінацію газу для Луганської теплоелектростанції, яка належить компанії "ДТЕК" Ріната Ахметова. Раніше на ТЕС заявляли, що з першого жовтня електростанція може зупинитися через відсутність газу.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/rozdilennya_naftogazu_301249.html”

ТОП новости

Вход